Vodopády sv. Wolfganga


Kraj: Jihočeský 


Okres: Český Krumlov


GPS souřadnice: 48.6141667N, 14.2898811E


Vodopády sv. Wolfganga naleznete zde: https://mapy.cz/s/ragefovemo

 

Dnes vás zavedu k vodopádům sv. Wolfganga, které jsem objevil při svých toulkách Šumavou.

Tlapkal jsem měkoučkou lesní cestou hlubokým lesem pod vysokými stromy. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké jehličnany, jen občas je doplnil buk. Pod vysokými jehličnany rostlo tolik druhů květin, že bych je nespočítal. Některé kvetly žlutě, jiné fialově či růžově. Kde nerostly květiny, byly balvany. Balvany větší než velké, jen občas porostlé mechem.

Tlapkalo se mi, jedna radost. Tlapkal jsem nádhernou přírodou. Nad kebulí se mi proháněli kámoši Mračouni a já doufal, že mne nepokropí. Do kroku mi občas zapěl zatoulaný ptáček. Nebyl to však jen zatoulaný ptáček, kdo mi cestu zpříjemnil. Celou cestu hlubokým lesem, doprovázelo mne zurčení živelné říčky Menší Vltavice.

Tlapkal jsem lesní cestou, která vedla všelijak, jenom ne rovně. Klikatila se mezi vysokými stromy, klikatila se mezi balvany. Zaposlouchán do zurčení živelné říčky kochal jsem se přírodou. Tlapka míjela tlapku, když se cestička, po které jsem tlapkal, uhnula doleva. Jen co se cestička uhnula doleva, skončila. Přímo přede mnou, jen několik málo kroků ode mne, zmerčil jsem lávku. Bytelnou dřevěnou lávku a pod ní živelnou říčku Menší Vltavici. Jen co jsem zmerčil lávku, zaposlouchal jsem se a nevěřil vlastním ušadlům. Jak jsem tak stál na konci cesty, příjemné zurčení vodičky změnilo se v ohlušující hukot.

Stál jsem na konci cesty a nevěřil vlastním ušadlům. Valil jsem očadla na bytelnou lávku, rozhlížel se po okolí, ale proč je najednou říčka tak hlasitá, to jsem nezmerčil. Dal jsem se proto do pohybu. Jen několik málo kroků jsem udělal a obtlapkal jsem balvan. Balvan, na kterém jsem zmerčil obrázek sv. Wolfganga. Jak jsem si tak prohlížel obrázek sv. Wolfganga, něco, dodnes nevím co, mne vyrušilo, a já se otočil. To, co jsem zmerčil, mi vyrazilo dech.

Za mým chvostem, jen mrňousek od lávky, zmerčil jsem říčku. Co říčku, zmerčil jsem živelnou říčku se spoustou vodičky. Vodičky, která se valila přes balvany a tvořila vodopády. Přes vodopády se vodička valila pod lávkou a najednou, zničehonic, zpomalila a najednou z ní byla opět příjemně zurčící říčka.

Stál jsem u vodopádů sv. Wolfganga a valil očadla. Byl jsem v hlubokých lesích, v nádherné přírodě, u spousty vodičky. Čas, jako by se v místě zastavil. Byl jsem tu jen já s člobrdicí po boku. A vodopády. Vodopády se spoustou vodičky, které mne naprosto uchvátily.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.