Studánka

 

Dnes vás zavedu ke studánce, která nemá jméno a k níž mne donesly tlapky při mých toulkách Šumavou.

Byl tajemný den. Za okny byla mlha, že by se dala krájet a já byl rád, že si vidím na famfrňák. Dodnes nevím jak na to kebule přišla, ale tento krásný den mi štěkla, že chce jít na výlet.  A jak mi kebule štěkla, tak jsem udělal. Vypravil jsem se po boku člobrdice na výlet do hlubokých lesů, které jsem měl jen mrňousek od penzionu, kde jsem bydlel.

Přesvištěl jsem louku snadno a rychle. Svištěl jsem nevysokou trávou a než jsem se nadál, dosvištěl jsem k prvním stromům na nedalekém remízku. Svištěl jsem loukou ták rychle, že jen hodně velké štěstí mi zabránilo v tom, abych stromem prosvištěl. To obrovské štěstí zastavilo celé mé rozsvištěné já jen krátký skok před prvním stromem.

Jak jsem tak stál před stromem a valil jsem očadla štěklo mi, že v této mlze toho moc nenasvištím. Štěklo mi, že tentokrát budu muset tlapkat hezky pomalu a pozorně. Kam, to mi bylo jedno. Vždyť celé mé já se těšilo na toulku mlhou a kam mne tlapky zanesou, to mi bylo úplně jedno.

Pomalu a způsobně tlapkal jsem po boku člobrdice. Co chvilku jsem se nechal pohladit, co chvilku jsem si přečetl vzkaz od místních kámošů. Tlapkal jsem tempem tlapka tlapku mine, užíval jsem si chvíli tady a teď a než bych pro kostičku dosvištěl, už jsem tlapkal lesem.

Tlapkal jsem hlubokým tichým lesem. Občas jsem zaslechl probouzejícího se kamaráda ptáčka, občas jsem zahlédl blízký strom. Tlapkal jsem po měkoučké cestě do mírného kopečka a pod fousky si poštěkával, jak je v lese zahaleném v mlze krásně.

Netlapkal jsem lesem dlouho. Než jsem se v lese pořádně rozkoukal, opět jsem byl v mlze hustší než husté a na bříšku mne lechtala stébla vysoké travičky. Tlapkal jsem po boku člobrdice po louce, když jsem se přistihl, že svištím kupředu s větrem o závod a s radostí v kožíšku. Svištěl jsem rychleji než rychle kupředu a zase zpátky. Svištěl jsem po své vlastní stopě a nechal se trávou lechtat na bříšku. Než jsem se stihl pořádně unavit, přivítal mne opět tichý tajemný les.

Tlapkal jsem hlubokým lesem po kamínkové cestě. Netlapkal jsem dlouho, když se mlha začala zvedat a já vedle sebe zmerčil vysoké stromy a borůvčí i mech pod stromy. Čím zřetelnější kolem mne les byl, tím častěji jsem zaslechl zpěv kamaráda ptáčka. Čím častěji jsem slyšel zpěv kamaráda ptáčka, tím rychleji jsem svištěl. Najedenou byla mlha tatam a já svištěl kupředu, s radostí a zvědavostí v kožíšku.

Svištěl jsem kupředu z mírného kopečka po kamínkové cestě. Svištěl jsem ták rychle, až mi kamínky odlétaly od tlapek. Svištěl jsem ták rychle, až mi ušadla plápolala na kebuli a chvost měl co dělat aby vyrovnal zatáčky.

Svištěl jsem kupředu s radostí mne vlastní. Prosvištěl jsem další z mnoha zatáček, když v tom, najednou, zničehonic, se po mé pravé tlapce, jen mrňousek od cesty, objevila studánka. Krásná kamenná studánka s dřevěnou stříškou a spoustou hrnečků kolem sebe.

Jen co jsem studánku zmerčil, zpomalil jsem krok. Pomalu a rozvážně dotlapkal jsem ke studánce. Několikrát jsem studánku obtlapkal, ale vodičku jsem nezmerčil. Famfrňák mi ale hlásil, že vodičky je ve studánce dost. Zvedl jsem proto kebuli, strčil jsem jí pod stříšku a zmerčil jsem ták potřebnou vodičku.

To vám štěknu kamarádi, já měl takovou radost. Jen co ke mne došla člobrdice, nalila mi do mističky spoustu vodičky a já se mohl pořádně napít. Že byla vodička chutná a osvěžující, to vám asi štěkat nemusím. A kdyby byla vodička jenom taková. Vodička z téhle studánky byla ták bájo, že jsem si nechal vodičku do mističky přilít. A to se opravdu moc často nestává.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.