Pýchavka obrovská

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8224069N, 13.9096289E

 

Pýchavku obrovskou naleznete zde: https://mapy.cz/s/kenenozuva

 

Dnes vás zavedu k Pýchavce obrovské, kterou jsem našel při svých toulkách národním parkem Šumava. Pýchavka to byla ták velká, že jsem jí na místě nechal. Nemusíte se proto bát, že když se vydáte v mých stopách, na místě již nebude.

Tlapkal jsem hlubokým lesem po měkoučké pěšince. Všude kam očadlo dohlédlo, rostly vysoké stromy. Pod vysokými stromy rostly mladé rozčepýřené stromky. Kde byla pod stromky jen troška prostoru, rostlo borůvčí a místy mech.

Tlapkalo se mi jedna radost. Poslouchal jsem zpěv kamarádů ptáčků, kteří mi do kroku pěli ty nejkrásnější písně. Co chvilku jsem hodil očadlem na oblohu s přáním, abych zmerčil kamaráda Puňťu. Kamaráda Puňťu jsem sice nezmerčil, ale občas jsem zmerčil modrou oblohu. To bylo tehdy, když se bílé mráčky rozhodly pustit na oblohu i někoho jiného.

Tlapka střídala tlapku. Co chvilku jsem překročil kořen, co chvilku jsem se nechal podrbat od člobrdice. Tlapkal jsem pomalu a od člobrdice jsem se nevzdaloval. Byl jsem v nádherném hlubokém lese, kde přes množství stromů nebylo vidět daleko. A kam člobrdice nevidí, tam já tlapkat nesmím. Ale i tak jsem si výlet užíval tak, jak to umím jen já.

Užíval jsem si zpěv kamarádů ptáčků, užíval jsem si pozornosti člobrdice. Tlapkal jsem klikatící se pěšinkou neznámo kam. Mnohokrát jsem neviděl za zatáčku, mnohokrát jsem se střetnul s cizím člobrdou. Kolik zatáček jsem protlapkal, to bych nespočítal. Protlapkal jsem jich tolik a všechny byly stejné. Až na jednu.

Tlapkal jsem jednou z mnoha stejných zatáček. Už jen kousíček mi chyběl a tlapkal bych lesem hlubokým a krásným, jako jsem tlapkal doposud. Ale jen malý rozdíl v zatáčce byl. Před koncem zatáčky rozestoupily se stromy a já zmerčil vysoké borůvčí a za vysokým borůvčím zmerčil jsem balvany větší než velké. Zmerčil jsem obrovské oblé balvany místy porostlé mechem. Stály tam schované za vysokým borůvčím a za několika stromky. V některých balvanech merčil jsem prohlubně a v nich jehličí. Z jehličí v prohlubních rostly pidi stromky.

To vám štěknu kamarádi, stál jsem na místě, nádhernou přírodu jsem měl jako na tlapce a nemohl jsem se hnout. Toto zákoutí národního parku je ták jiné. Není ničím narušené. A já ho také narušit nechtěl. Nevydal jsem se proto na průzkum balvanů z blízka. Zůstal jsem stát hezky na pěšince a balvany si prohlížel z dálky. Kroutil jsem kebulí na všechny strany, vrtěl jsem si chvostem. Ušadla jsem měl v pohotovosti a poslouchal jsem zvuky lesa.

Jak jsem tak stál na místě a valil jsem očadla, ztratil jsem pojem o čase. Stál jsem na místě v hlubokém voňavém lese, merčil jsem prazvláštní balvany, když jsem zaslechl, že si prohlížím Pýchavky obrovské.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.