Obří kostky

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8235972N, 13.9057292E

 

Obří kostky naleznete zde: https://mapy.cz/s/gogokakaje

 

Dnes vás zavedu ke skalnímu útvaru Obří kostky, který jsem objevil při svých toulkách národním parkem Šumava.

Toulal jsem se hlubokým lesem. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně, les krásně voněl a na obloze se honilo tolik bílých mráčků, že jen málokdy jsem zmerčil modrou oblohu. Byl krásný den věštící blíží se podzim, ale teploučko bylo a já byl za to rád.

Tlapkal jsem měkoučkou pěšinkou pod vysokými stromy, svištěl jsem měkoučkými pěšinkami neznámo kam. Merčil jsem koberce mechu, merčil jsem mladé stromky, co chvíli jsem zmerčil borůvčí či houbu. Byl jsem v lese živějším než živém. Byl jsem v místě, kde jsem nevěděl kam koukat dřív.

Tlapkal jsem po boku člobrdice, pod fousky jsem si poštěkával jak je v místě krásně a v kožíšku jsem cítil zvědavost, která mne doprovázela na každém kroku. Čím více zatáček jsem protlapkal, tím větší zvědavost mne doprovázela. Na co se mám těšit, to jsem netušil. Ale podle zvědavosti jsem tušil, že to bude něco velkého.

Tlapkal jsem klikatící se pěšinkou pod vysokými stromy, dotlapkal jsem k mladým stromků. Les kolem mne se změnil a přímo přede mnou, za mladými stromky, zmerčil jsem obří balvany ve tvaru kostky. To vám štěknu kamarádi, jak jsem obří kostky zmerčil, překvapením jsem se posadil. Už jsem zmerčil ledacos, už jsem objevil spoustu zvláštních míst. Ale obří balvan ve tvaru kostky, to jsem ještě nezmerčil. A ještě takhle u pěšinky.

Seděl na pěšince, valil jsem očadla, když mi člobrdice pověděla, že jsem objevil skalní útvar Obří kostky. Objevil jsem skalní útvar, který dostává svému jménu. Ať už velikostí, nebo tvarem. Obojí je na svém místě.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.