Mechová pyramida

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8214781N, 13.9099508E

 

Mechovou pyramidu naleznete v těchto místech: https://mapy.cz/s/nadebenana

 

Dnes vás zavedu k Mechové pyramidě, kterou jsem objevil při svých toulkách národním parkem Šumava. Bude to mé poslední šumavské zastavení pro tento podzim. Pevně věřím, že se vám mé toulky Šumavou líbily a že se se mnou budete toulat i nadále do míst málo známých.

Tlapkal jsem hlubokým lesem. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně, les krásně voněl a mne se tlapkalo, jedna radost. Tlapkal jsem měkoučkou pěšinkou kupředu, přímo za famfrňákem. Protlapkal jsem mnoho rovinek, minul jsem mnoho stromů a prozkoumal jsem mnoho skalních útvarů. Nyní už jsem se nechával nést tlapkami s tím, že se nechám překvapit, kam mne tlapky zanesou.

Tlapky mne nesly nádherným lesem. Merčil jsem koberce mechu i borůvčí. Merči, jsem skály, skalky i balvany. Merčil jsem vysoké jehličnany, merčil jsem i mladé rozčepýřené stromky. Merčil jsem kamaráda Puňťu na obloze a byl jsem moc rád, že mne na mých toulkách doprovází.

Tlapkal jsem hlubokým lesem, pod fousky jsem si poštěkával, jak je v lese krásně, když jsem po své pravé tlapce zmerčil dva obrovské jehličnany.

Jen co jsem dva jehličnany zmerčil, kopnul jsem do vrtule a svištěl jsem kupředu rychleji než rychle. Svištěl jsem kupředu ták rychle, až se mi od tlapek prášilo. Svištěl jsem kupředu ták rychle, že ušadla měla co dělat, aby se udržela na kebuli. Svištěl jsem kupředu s radostí a zvědavostí v kožíšku a v kebuli se mi honila otázka, co mne na dvou vysokých stromech tak moc zaujalo.

Odpověď na otázku jsem neznal, ale brzy jsem jí poznal. Jen několik rychlých kroků mi stačilo k tomu, abych dosvištěl k vysokým stromům. Jen jeden dlouhý krok mi stačil k tomu, abych se zastavil mezi vysokými stromy. To co jsem zmerčil, to mi kebule nebrala.

Stál jsem na pěšince a valil jsem očadla. Po pravé tlapce jsem měl vysoký strom. Po tlapce levé jsem měl vysoký strom. A mezi stromy, to byla paráda. Mezi stromy zmerčil jsem koberec borůvčí a za ním obrovský balvan. Nebyl to však obyčejný balvan. Byl to balvan ve tvaru pyramidy. Kde ten se tu vzal, bylo mi záhadou.

Již mnohokrát jsem o pyramidách slyšel, již mnohokrát jsem pyramidu zmerčil. Nikdy jsem však nezmerčil kamennou pyramidu porostlou mechem. Hodil jsem očadlem po člobrdici, ale ta mi také pověděla, že podobnou pyramidu vidí prvně. A pak se začala smát. Zmerčila dřevěnou cedulku s nápisem, že jsem objevil Mechovou pyramidu. Takže i my, v naší krásné malé zemičce, pyramidy máme. A to ne ledajaké. Máme i pyramidu, která nemá obdoby. Nachází se v hlubokém šumavském lese a může se k ní vypravit každý, kdo rád poznává nová místa.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.