Křížová cesta


Kraj: Jihočeský 


Okres: Český Krumlov


GPS souřadnice: 48.6573342N, 14.1734953E


Křížovou cestu naleznete zde: https://mapy.cz/s/poladufara

 

Někdy jdu za světem jako na tlapce a najednou zmerčím, že míjím místa hodně si podobná. Nestává se to často, ale na Lipně se mi to stalo. Dnes vám proto štěknu o křížové cestě, která mne překvapila na cestě za světem jako na tlapkách.

Byl krásný den. Na obloze zářil kamarád Puňťa a svými paprsky ohříval zem. Na obloze laškoval s bílými mráčky a mne se naskýtala nevšední podívaná. Co chvilku mne Puňťa polaskal svými paprsky v kožíšku, co chvilku mne větřík načechral kožíšek. Já jsem si užíval chvíli tady a teď a byl jsem moc zvědavý, co mne tento krásný den přinese.

Toulal jsem se Šumavou a užíval si každé chvilky, kterou jsem mohl trávit na místních kopečcích. Chvilku jsem se toulal lesem, chvilku jsem se toulal po loukách. Když jsem se toulal hlubokým lesem, do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně. Když jsem se toulal loukami, užíval jsem si hřejivý dohled kamaráda Puňti. Ať jsem byl v lese nebo na louce, užíval jsem si společnost člobrdice, se kterou jsem vymýšlel jeden psí kus za druhým.

Co chvilku jsem svištěl za klacíčkem až se mi za tlapkami prášilo. Co chvilku jsem se radostně vítal s člobrdicí, když jsem jí předváděl, že jí chci klacíček dát. Jak to dělala dodnes nevím, ale vždy měla jeden klacík v záloze. S tím jsem nepočítal a než jsem se nadál, měl jsem tlapky unavené jako po několika kilometrovém výletě.

Když jsme sotva pletl tlapkami, vysvištěl jsem z lesa a najednou jsem měl svět jako na tlapce. Koukal jsem do dálky daleké. Merčil jsem kopečky, merčil jsem vodičku, merčil jsem Frymburk. K mému velkému překvapení jsem zmerčil i turistické posezení kam jsem usadil člobrdici a spokojeně si lehnul vedle ní a nabíral síly na další toulání.

Jen co jsem byl odpočatý, vyrazil jsem na cestu. Svět jako na tlapce mne vábil a vidina vodičky v kožíšku … 

Svištěl jsem s radostí mne vlastní z kopečka. Šťastně jsem si vrtěl chvostem, když mi štěklo, že co chvilku minu velký opracovaný balvan. Nedalo mi to a vydal jsem se na průzkum. Již pomalu, tempem tlapka tlapku mine, tlapkal jsem mezi balvany. Jen co jsem dorazil k prvnímu balvanu štěklo mi, že jsem neobjevil obyčejný balvan.

Stál jsem před balvanem a valil jsem očadla. Na balvanu byl namalovaný obrázek. Jen co jsem obrázek zmerčil, vydal jsem se k dalšímu člobrdou opracovanému balvanu. I na něm jsem zmerčil obrázek, jenže jiný, než jaký jsem zmerčil na balvanu předtím.

Vrtalo mi kebulí, co mají asi balvany znamenat. Tlapkal jsem od balvanu k balvanu, prohlížel si obrázky a co chvilku jsem zamyšleně hodil očadlem do dálky daleké. Zvědavost mi nedala a já musel počkat na člobrdici. Se zvědavostí v kožíšku jsem čekal, co mi k balvanům poví. Její odpověď mne hodně překvapila. Prý jsem objevil křížovou cestu.

To vám štěknu kamarádi, křížovou cestu jsem objevil prvně. A ještě jsem jí zkoumal špatným směrem. Ale stálo to za to. A ty výhledy které mne provázely, to bylo bájo. 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.