Kaplička

 

Dnes vás zavedu ke kapličce v hlubokých šumavských lesích, v přírodním parku Vyšebrodsko.

Tlapkal jsem přírodou plnou výhledů, po měkoučké cestě napříč loukou. Co chvilku se na mne z oblohy usmál kamarád Puňťa, ale většinu výletu mne doprovázeli kámoši Mračouni. Mračouni, kteří se co chvíli tvářili, že mne pokropí osvěžující vodičkou.

Tlapkal jsem měkoučkou cestou napříč loukou, kochal jsem se výhledy. Poslouchal jsem zpěv kamarádů ptáčků, který se linul z blízkých lesů. Tlapkal jsem kupředu a pod fousky si poštěkával, jak je tady krásně. Přetlapkal jsem louku a byl jsem v lese. Po levé tlapce jsem měl vzrostlé jehličnaté stromy, po pravé tlapce mladé stromky. Měkoučká lesní cesta mne vedla do útrob lesa, když jsem po své pravé tlapce zmerčil pěšinku. Pěšinku vedoucí podél lesa plného mladých rozčepýřených stromků.

Svištěl jsem pěšinkou mezi borůvčím a balvany, poslouchal jsem zpěv kamarádů ptáčků, linoucí se z hustého lesa. Merčil jsem stopy kamarádů divočáků i kamarádek srnek. Svištěl jsem lesem plným balvanů, borůvčí, kořenů a mechu, když se přímo přede mnou, objevila kaplička. Krásná kaplička stojící sama uprostřed hlubokých lesů.

Jen co jsem kapličku zmerčil, rozsvištěl jsem se rychleji než rychle. Svištěl jsem ták rychle, až mi ušadla plápolala na kebuli. Svištěl jsem ták rychle, že chvost měl co dělat, aby mne na klikatící pěšince udržel na všech čtyřech. Svištěl jsem ke kapličce ukryté v hlubokých lesích, zvědav, čím mne kaplička překvapí.

Svištěl jsem rychleji než rychle. Jen několik rychlých kroků jsem udělal, jen několik dlouhých skoků jsem skočil. Prosvištěl jsem mezi balvany a najednou se zastavil před kapličkou. Krásnou bílou výklenkovou kapličkou, která září do dálky.

Stál jsem u kapličky, poslouchal zpěv kamarádů ptáčků a užíval si chvíli tady a teď. Stál jsem na místě, kde je naprostý klid. Klid, který se jen těžko hledá. Stál jsem u kapličky a čas, jako by se zastavil. Stál jsem na místě, které svádí k nabrání sil.

Stál jsem na místě, když jsem zmerčil člobrdici, jak sedí na lavičce a užívá si místního klidu. Užívá si pohled na kapličku, na hluboký les plný balvanů, mechu a borůvčí. Když jsem zmerči člobrdici, sedl jsem si vedle ní a nabíral síly na další toulání.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.