Kaplička a vyhlídkové místo

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Český Krumlov

 

GPS souřadnice: 48.6180303N, 14.2808706E

 

Kapličku naleznete zde: https://mapy.cz/s/funafehuhe

 

Dnes vás zavedu ke kapličce, kterou jsem objevil v nádherné přírodě přírodního parku Vyšebrodsko.

Jen co jsem vyskočil z Volváka, byl jsem k nezastavení. Stál jsem na parkovišti pod lesem a valil očadla. Vždyť až na jednu silnici byl všude kolem mne les. Les, který krásně šuměl. Stál jsem na parkovišti Čertova stěna, na místě, kde není po čertech ani památky.

Jen co jsem měl parkoviště v merku, vyrazil jsem kupředu. Hned za Volvákem jsem zmerčil úzkou pěšinku, která mne vedla pod vysokými stromy do mírného kopečka. Tlapkal jsem po pěšince, kochal jsem se přírodou a byl jsem moc rád, že jsem na výlet vyrazil. Co na tom, že mrholilo. Byl krásný den a troška vodičky mne nemohla zastavit.

Svištěl jsem uzounkou pěšinkou mezi borůvčím. Míjel jsem balvany a pařezy. Prosvištěl jsem kolem lavičky, prosvištěl jsem přes hluboký les. Pěšinka, po které jsem svištěl, změnila se v lesní cestu. Nejdříve měkoučkou, posléze kamenitou. Když se z kamenité cesty stala opět měkoučká lesní cesta, les přede mnou se otevřel a já dosvištěl na louku.

Dosvištěl jsem na louku a nestačil valit očadla. Všude, kam očadlo dohlédlo, byla travička. Po pravé tlapce jsem merčil hluboký les, po tlapce levé parádní výhled. Přes rozkvetlou třešeň merčil jsem do dálky daleké. Merčil jsem kopce, merčil jsem hluboké lesy. Stál jsem nad loukou a nemohl se nabažit výhledem. Takovou krásu, tu jsem dlouho nezmerčil.

Jen co jsem se dokochal výhledem, vrátil jsem se na lesní cestu a podél hlubokého lesa po pravé tlapce, svištěl jsem kupředu, přímo za famfrňákem. Svištěl jsem měkoučkou lesní cestou, co chvilku jsem prosvištěl louží. Svištěl jsem kupředu s větrem o závod. Svištěl jsem zpátky k člobrdici s radostí v kožíšku. Kamarádi, já vám svištěl dopředu a zpátky, z louky k lesu, od lesa na louku. Svištěl jsem ták rychle, až mi ušadla plápolala na kebuli. Svištěl jsem ták rychle, až mi bahýnko odlétalo od tlapek. Svištěl jsem a nevěděl kam. Měl jsem však takovou radost, že jsem jí vysvištět opravdu musel.

Svištěl jsem nádhernou přírodou, když se počasí umoudřilo a přestalo mrholit. V tu chvíli jsem svištěl do míst, kde se hluboké lesy po mých tlapkách pomalu spojují. Dotlapkal jsem do míst, kde vedle cesty, po které jsem svištěl, byla bažina a za ní hluboký les.

Svištěl jsem měkoučkou cestou mezi bažinami. Míjel jsem keře a balvany, když jsem po své levé tlapce zmerčil velký kámen s prazvláštním křížem na stříšce. To jsem musel svištět zkontrolovat.

V mžiku jsem sesvištěl z cesty. Svištěl jsem rychleji než rychle k záhadnému kameni. Svištěl jsem po měkoučké mlaskavé zemi, co chvilku jsem si ohodil bříško bahýnkem. Svištěl jsem stále kupředu a ničeho, kromě tajemného kamene, jsem si nevšímal.

Jen několik rychlých kroků jsem udělal, jen několik mlaskavých skoků jsem skočil a najednou jsem byl u cíle. Stál jsem před kamenem a valil očadla. V kameni jsem zmerčil prohlubeň a v prohlubni obrázek. Jen co jsem obrázek zmerčil, doštěklo mi, že jsem objevil kapličku. Kapličku se zvláštním křížkem. Křížkem, který jsem ještě nikdy nezmerčil.

Stál jsem u kapličky, nadšený z objevu. Stál jsem u kapličky s radostí v kožíšku a užíval si chvíli tady a teď. Stál jsem u prazvláštní kapličky v nádherné přírodě. Přírodě, kterou budu muset zase jednou navštívit.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.