Kamenná kráska


Kraj: Jihočeský 


Okres: Prachatice


GPS souřadnice: 48.8214781N, 13.9099508E


Skalní útvar Kamenná kráska naleznete zde: https://mapy.cz/s/hegufasupo

 

Dnes vás zavedu ke Kamenné krásce, kterou jsem potkal při svých toulkách národním parkem Šumava. A že bylo na co koukat, to vám asi štěkat nemusím.

Tlapkal jsem hlubokým lesem. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně, nad kebulí se mi honily bílé mráčky a les ták krásně voněl, že jsem si připadal jako v pohádce. Jen Puňťa mi při mé toulce trošku chyběl, ale hluboko v duši jsem věděl, že byť svého věrného kamaráda nemerčím, určitě mi na blízku je.

Tlapkal jsem hlubokým lesem po měkoučké pěšince. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostly jehličnany. Vysoké smrčky doplňovaly mladé smrčky, jen občas jsem zmerčil borovičku. Pod stromy rostly keříky borůvčí. Občas jsem zmerčil balvan, občas jsem zmerčil balvánek, občas jsem zmerčil kobereček mechu. Tlapkal jsem nádhernou přírodou a pod fousky jsem si poštěkával, jak je tu krásně.

Tlapky mne nesly stále kupředu. Co chvilku jsem protlapkal zatáčkou, co chvilku jsem se nechal podrbat od člobrdice. Nikam jsem nespěchal. Pohádkovou přírodu, jíž jsem byl součástí, jsem si užíval plnými doušky a snažil jsem zapamatovat každou píď tohoto nádherného hlubokého lesa.

Tlapka střídala tlapku, zatáčka střídala zatáčku. Protlapkal jsem další z mnoha zatáček, když mne zaujal velký pařez po mé pravé tlapce. Stočil jsem k němu kebuli a famfrňákem jsem zhluboka navětřil. Jak jsem natáhl bájo vůni dřeva, zvednul jsem kebuli. Jak jsem zvedl od pařezu kebuli, zmerčil jsem ji. Stála tam v celé své kráse, se sukýnkou z borůvčí.

Jen pár kroků od pěšinky, po které jsem tlapkal, stála v celé své kráse ukrytá za mladým smrčkem se sukýnkou z borůvčí Kamenná kráska. Kráska, která se jen tak nevidí. Stála před hustým mladým porostem jen pár krůčků od pěšinky v nedotčené přírodě.

To vám štěknu kamarádi, jen co jsem krásku zmerčil, posadil jsem se k pařezu a kochal jsem se pohledem. Merčil jsem obrovský balvan v pohádkové přírodě s pohádkovým jménem. To se ví, až ke krásce jsem se nevydal. Nechtěl jsem narušit nedotčenou přírodu, která mne a Kamennou krásku od sebe dělila. I tak jsem si skalní útvar prohlédl a prochajdu užil tak, jak to umím jen já.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.