Hřib

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8169764N, 13.9124989E

 

Hřib naleznete zde: https://mapy.cz/s/fuzahemoje

 

Dnes vás zavedu k Hřibovi, kterého jsem potkal při svých toulkách národním parkem Šumava. Je schovaný v hlubokém lese a je ták velký, že jsem ho nechal na místě. Až se tak vypravíte v mých stopách a budete mít očadla na stopkách, určitě jej najdete.

Tlapkal jsem hlubokým lesem z mírného kopečka. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně, les krásně voněl, kamarád Puňťa zářil na obloze a mne se tlapkalo, jedna radost.

Tlapka míjela tlapku a cesta hlubokým lesem mi šla krásně od tlapek. Pěšinka mne vedla ve stínu vysokých stromů. Všude, kam očadlo dohlédlo, rostlo borůvčí. Kde nerostlo borůvčí, byly koberce mechu. Co chvilku jsem v dáli ne moc daleké zmerčil balvan, co chvilku jsem zmerčil balvánek.

Tlapkalo se mi, jedna radost. Tlapkal jsem hlubokým lesem, pod fousky jsem si poštěkával, jak je v lese krásně, když se cesta má změnila. Tentam byl mírný kopeček. Najednou jsem tlapkal z kopečka a místy jsem měl co dělat, abych tlapkal po všech čtyřech. Naštěstí prudký sráz nebyl dlouhý. A ač byl krátký, zavedl na mne na místo, které bych v okolí nečekal.

 Jen co jsem se zastavil na malé rovince, nestačil jsem valit očadla. Po mé levé tlapce byl hluboký les. Přímo přede mnou byl další sráz. A po mé pravé tlapce, to byla paráda. Po mé pravé tlapce tyčila se do výšky vyšší než vysoké skála. Skála složená z nožičky a kloboučku. Objevil jsem skalní útvar Hřib. Skalní útvar, který dostojí svému jménu i v tom nejmenším detailu.

To se ví, tento Hřib není jedlý, ale jinak má vše, co správný hřib mít má. Má buclatou nožičku a velký klobouček. A pod kloboučkem, tam se toho dá najít. Puklinka vedle puklinky a skulinka vedle skulinky. Dokonce jsem pod kloboučkem Hřiba našel pěšinku, která vede na klobouček. Tam jsem se však nedostal. Pěšinka vedla do prudkého kopce a byla zasypána jehličím. Já jsem měl obavy, aby mi nepodjela tlapka a já neskončil pod nožičkou. Tak jsem si průzkum tajemné pěšinky v půli rozmyslel. Ale i tak stál průzkum Hřiba za to.


 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.