Hlava telete

 

Dnes vás zavedu k dalšímu skalnímu útvaru, který jsem objevil při svých toulkách národním parkem Šumava. Tentokrát vás zavedu k Hlavě telete, která na mne shlížela z výšin.

Tlapkal jsem hlubokým lesem a do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně. Les krásně voněl, co chvilku se na mne podíval i kamarád Puňťa z oblohy. Tlapkalo se mi jedna radost a já byl moc zvědav, kam mne tlapky zanesou.

Tlapkal jsem měkoučkou pěšinkou ve stínu mladých stromků. Co chvilku jsem zmerčil koberec z mechu, co chvilku jsem zmerčil malou houbičku. Protlapkal jsem několik malých zatáček, prohlédl jsem si několik obrovských balvanů. Netlapkal jsem dlouho, když jsem zmerčil žlutou turistickou značku. Kam ta vede, bylo mi záhadou.

Jak jsem zmerčil turistickou značku, kopnul jsem do vrtule a svištěl rychleji než rychle vstříc místům zatím mi neznámým. Svištěl jsem měkoučkou pěšinkou ták rychle, až mi jehličí spadané ze stromů na zem odlétalo od tlapek. Svištěl jsem ták rychle, až mi ušadla plápolala na kebuli. Svištěl jsem kupředu ták rychle, že jsem nechal člobrdici daleko za sebou.

Ve chvíli, kdy mi štěklo, že svištím sám, otočil jsem se a svištěl zpátky k člobrdici. Svištěl jsem měkoučkou pěšinkou, míjel jsem mladé stromky, prohlížel si balvany. Prohlížel jsem si balvany, které vypadaly úplně jinak, než když jsem kolem nich svištěl kupředu.

Netrvalo dlouho a dosvištěl jsem zpátky k člobrdici. Nechal jsem se pohladit, chvilku jsem tlapkal po boku člobrdice a když jsem po boku člobrdice dorazil do míst mne stále neznámých, rozsvištěl jsem se kupředu.

Svištěl jsem kupředu rychleji než rychle. Opět mi odlétalo jehličí od tlapek, opět mi ušadla plápolala na kebuli. Svištěl jsem kupředu se zvědavostí v kožíšku, když se les kolem mne dočista změnil. Tentam byly mladé stromky. Tentam byly vysoké stromy. Přímo přede mnou byla paseka. Paseka ne moc velká.

Dosvištěl jsem k pasece v hlubokém lese, kterou ze všech stran stráží hluboký les. Dosvištěl jsem k pasece, uprostřed které stojí ohromná skála. Skála ták zvláštní, že jen co jsem jí zmerčil, z rychlého svištění jsem přešel do opatrného tlapkání.

Tlapkal jsem pomalu k prazvláštní skále. Co chvilku jsem obtlapkal pařez, co chvilku jsem se rozhlédl, zda mne někdo nemerčí. Byl jsem sám v hlubokém lese a člobrdice ke mne teprve mířila. Byl jsem sám v místě, kde jsem se necítil vůbec dobře.

Tlapkal jsem pasekou k prazvláštní skále. Tlapka míjela tlapku. Ušadla, očadla i famfrňák jsem měl v pohotovosti. Kožíšek jsem měl s každým krokem více a více naježený. Ale i přesto jsem tlapkal stále kupředu. Prazvláštní skálu jsem prozkoumat musel za každou cenu.

Pomalu, tempem tlapka tlapku mine, tlapkal jsem kupředu. Tlapkal jsem místy, kde ještě nedávno rostl hluboký les. Tlapkal jsem kupředu a nespustil jsem očadla z prazvláštní skály. Čím blíže ke skále jsem byl, tím zvláštnější pocit jsem měl. Čím zvláštnější pocit jsem měl, tím ostražitější jsem byl. Čím ostražitější jsem byl, tím delší kroky jsem dělal.

Najednou jsem se ocitl pod prazvláštní skálou a měl jsem pocit, jako by na mne koukala. Zvedl jsem kebuli a leknutím jsem nadskočil. Koukal jsem na skálu a merčil ten správný telecí výraz, jaký umí jen malá telátka.

V mžiku jsem kopnul do vrtule a svištěl jsem zpátky k člobrdici. Ta mne merčila už z dálky a nechápavě valila očadla. Když jsem k člobrdici dosvištěl, pověděla mi, že jsem objevil skalní útvar Hlava telete.

To vám štěknu kamarádi, ze začátku jsem měl na místě opravdu prazvláštní pocit. Ale skála mi kebuli telete vůbec nepřipomínala. Když jsem však dotlapkal do správného místa, najednou jsem měl pocit, jako by nade mnou tele opravdu stálo. Až se proto vydáte v mých stopách, obejděte skalní útvar a užijte si ten pohled. Pokud cestu neopustíte, o ten nejkrásnější pohled přijdete.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.