Gotický portál

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8127108N, 13.9192314E

 

Gotický portál naleznete zde:  https://mapy.cz/s/recesobaro

 

Dnes vás zavedu ke Gotickému portálu, který jsem objevil při svých toulkách národním parkem Šumava.

Tlapkal jsem hlubokým lesem. Do kroku mi pěli kamarádi ptáčci ty nejkrásnější písně. Na obloze se honily bílé naducané mráčky a jen občas se mezi nimi objevil kamarád Puňťa, aby svými hřejivými paprsky rozzářil svět. Tlapkal jsem pohádkovou přírodou a pod fousky jsem si poštěkával, jak krásnou krajinou se toulám.

Cesta mi šla krásně od tlapek. Očadla měla stále co pozorovat. Merčil jsem vysoké stromy, merčil jsem mladé rozčepýřené stromky. Na zemi jsem merčil koberce mechu i pařezy, jejichž dávnou pevnost vzal čas. I famfrňák si přišel na své. Les krásně voněl. Co chvilku famfrňák navětřil vodičku, co chvilku navětřil super báj lázně. Jen místního kámoše mi nenavětřil. A ušadla? Ta poslouchala zpěv kamarádů ptáčků a zurčení vodičky, které se co chvilku linulo z hloubi lesa.

Tlapkal jsem pohádkovou přírodou a nevěděl jsem, co pozorovat dřív. Tlapkal jsem stále po měkoučké pěšince, co chvilku jsem přetlapkal kořeny, co chvilku jsem přetlapkal kameny. Uzounká pěšinka mne vedla hlubokým lesem. Lesem ták hlubokým že jsem byl rád, že vidím dva kroky před sebe.

Toulal jsem se hlubokým lesem, užíval jsem si chvíli tady a teď, když hluboký les skončil a přímo přede mnou otevřel se les plný vzrostlých stromů, mechu a pařezů. Uprostřed vší té krásy zmerčil jsem balvan větší než velký a prazvláštnější než prazvláštní. Zmerčil jsem další z mnoha prazvláštních balvanů, které jsem objevil zatím jen na Šumavě.

Jen co jsem balvan zmerčil, kopnul jsem do vrtule a svištěl rychleji než rychle kupředu, přímo za famfrňákem. Svištěl jsem ták rychle, až mi se mi za tlapkami prášilo. Usvištěl jsem několik rychlých kroků, když jsem dosvištěl k balvanu. Jen co jsem byl u balvanu, zmerčil jsem místo prazvláštnější než prazvláštní.

U balvanu většího než velkého zmerčil jsem další balvan větší než velký. Byl opřený o balvan, ke kterému jsem dosvištěl a tvořil zvláštní průchod. Za průchodem merčil jsem tajemný les plný vysokých stromů. Merčil jsem koberce mechu i koberce borůvčí. Na druhém konci průchodu merčil jsem les ták podobný lesu, v jakém jsem byl dosud.

Jak jsem tak stál u průchodu a koukal jsem do tajemného lesa, došla ke mne člobrdice. Pověděla mi, že jsem objevil skalní útvar Gotický portál. V tu chvíli mi to štěklo. Štěklo mi, že když prazvláštním průchodem protlapkám, ocitnu se na dalším místě, kam mne tlapky nikdy dřív nedonesly.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.