Čertova stěna

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Český Krumlov

 

GPS souřadnice: 48.6307508N, 14.2779728E

 

Vyhlídkové místo Čertova stěna naleznete zde: https://mapy.cz/s/kupecomamu

 

Dnes vás zavedu na další po čertech pojmenované místo, tentokráte na vyhlídkové místo Čertova stěna.

Na Čertovu stěnu jsem se těšil jako malé štěndo. Už když jsem balil na cestu na Šumavu, věděl jsem, že se sem podívám. Když jsem však na Šumavě byl, ták dlouho mi počasí nepřálo, že už jsem se chvílemi i bál, že se za čerty nepodívám. Naštěstí se kamarádi Mračouni umoudřili, přestali mne kropit vodou, a byť za jejich doprovodu, vydal jsem se za čerty. Cesta to byla parádní. Člobrdice našla parkoviště jen mrňousek od stěny a mohlo se vyrazit. Přesvištěl jsem hlavní silnici a v mžiku tlapkal měkoučkou lesní cestu kupředu, vstříc novému dobrodružství.

Tlapky mne nesly měkoučkou lesní cestou stíněnou vysokými stromy. Všude, kam očadlo dohlédlo, byl hluboký les. Jen silnice krajinu narušovala. Ne však dlouho. Po několika málo krocích, odbočil jsem doprava. Přetlapkal jsem po mostku a v mžiku jsem byl v lese. Lese hlubokém, byť přímo před sebou, za spoustou stromů, merčil jsem modré nebe.

Jen co jsem byl za mostem, měkoučká lesní cesta byla ta tam. Nahradila ji cesta kamenitá, obehnaná plotem. Plotem nijak výrazným, zato však funkčním. Podél plotu tlapkal jsem po cestě krásnou přírodou. To se ví, rád bych se prosvištěl pěšinkami pod vysokými stromy, ale musel jsem se držet na cestě. Než jsem se však nadál, pěšinky, co dosud pod stromy byly, byly ta tam. Cesta má mne zavedla na skálu. Skálu, která byla najednou všude. Jen po levé tlapce zmerčil jsem pěšinku. Pěšinku, kterou jsem musel prozkoumat.

Pomalu jsem tlapkal kupředu. Tlapka míjela tlapku a já měl obavy, aby na mne nevyskočil čert. Vždyť místo, kterým jsem tlapkal, bylo po čertech krásné. Skála hrála všemi barvami, pěšinka mne vedla jen jedním směrem a o zpěvu ptáčků jsem si mohl nechat jen zdát. K tomu všemu Mračouni na obloze posílali na skálu šedivé světlo, světlo, co dělalo skálu tajemnější než tajemnou.

Opatrně jsem vyskočil na první schod, opatrně jsem pokračoval kupředu. Jen co se pěšinka uhnula doleva, čekal mne další schod. Jen co jsem vyskočil na další schod, údivem jsem se posadil.

Přímo přede mnou, jen pár krátkých krůčků ode mne, rostl ve skále mladý strom. Za stromem, v dálce ne moc daleké, byla ve skále puklina. Puklina úzká a hluboká, která oddělovala skálu od skály. Puklina tak tak na čerta. A za puklinou? To byla pohádka. Za puklinou ve skále, merčil jsem kopec. Merčil jsem kopec a na kopci hluboký les.

Pomalu a odvážně, vydal jsem se po boku člobrdice kupředu. Tlapka míjela tlapku, cesta se mi krátila, když najednou skončila. Já stál před puklinou a koukal do hloubky hluboké. Koukal jsem do hloubky hlubší než hluboké a tmavší než tmavé. Po čertech nikde ani památky.

To vám štěknu, kamarádi, mne se ták ulevilo, že jsem puklinu přeskočil a v mžiku byl na malé skále za ní. Nyní má očadla spatřila něco, co bylo krásnější krásné. Pod protilehlým kopcem porostlým hlubokým lesem, zmerčil jsem vodičku. Pod skálou, na které jsem stál, zmerčil jsem propast.  Propast zasypanou kamenným mořem.

Stál jsem na skále a valil očadla. Byl jsem v nádherné přírodě. Stál jsem v místě po čertech krásném. A tajemném. Naštěstí však bez čertů.

Tak co, kamarádi, vydáte se také za čerty? Pokud ano, věřím, že se vám tu bude líbit. A to moc. Vždyť místa pojmenované po čertech, jsou obvykle i čertovsky krásná. A když už jsem u čertů, málem bych zapomněl. Musím vám štěknout ještě tip na po čertech krásné ubytování. Sice se jmenuje po kobylách, ale je tam po čertech krásně. V penzionu Kobylnice vás přivítají s otevřenou náručí. Stejně jako mne. Jen je třeba myslet na to, že volné termíny pomalu, ale jistě, mizí po čertech rychle.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.