Jelení jezírko

 

Kraj: Jihočeský 

 

Okres: Prachatice

 

GPS souřadnice: 48.8210469N, 13.8915636E

 

Jelení jezírko naleznete zde: https://mapy.cz/s/jujerohoje

 

Dnes vás zavedu do hlubokých šumavských lesů, kde jsem objevil odpočinkové místo krásnější než krásní. Zavedu vás k odpočinkovému místu, které se nachází u Jeleního jezírka.

Toulal jsem se hlubokým šumavským lesem a doufal jsem, že nezmoknu. Den nebyl jako malovaný a Puňťovi nebylo vidu ani slechu. Oblohu zakrýval jeden velký Mračoun u kterého jsem nevěděl, zda se jenom nevlídně tváří nebo zda má v plánu pořádně mne vyspršit.

Špatným počasím jsem se nedal zastrašit. Vždyť dokud neprší, tak je vlastně krásně. S radostí mne vlastní toulal jsem se přírodou a větřil vůni vodičky, která mne doprovázela na každém kroku. Toulal jsem se zaposlouchaný do zpěvu kamarádů ptáčků a děkoval jim, že mi zpestřují tuto toulku.

Tlapka míjela tlapku a než jsem se nadál, zmerčil jsem měkoučkou lesní cestu napojující se na mou zpevněnou cestu. To se ví, neodolal jsem. Jen co jsem cestu zmerčil, vyrazil jsem kupředu. Co na tom, že na cestu ukazovala směrovka s medvědem, ta mne zastavit nemohla. Navíc už jsem se byl na kámoše medvědy podívat i v Tatrách a i přes spoustu upozornění jsem na pořádného medvěda nenarazil.

Tlapkal jsem měkoučkou lesní cestou pod mladými smrky. Protlapkal jsem několik zatáček, prohlédl si koberce mechu vedle cesty, našel jsem i malé hříbky, když cesta má skončila. Tatam byla měkoučká lesní cesta. Přímo přede mnou, jen pár krůčků ode mne, nahradila měkoučkou lesní cestu dřevěná lávka.

Jen co jsem lávku zmerčil, kopnul jsem do vrtule a svištěl kupředu rychleji než rychle zvědav, kam mne lávka zavede. Prosvištěl jsem zatáčkou, prosvištěl jsem rozcestím. Lávka mne zavedla do další zatáčky, kterou když jsem prosvištěl, nestačil jsem valit očadla.

Přímo přede mnou, jen pár krůčků za lávkou, zmerčil jsem posezení pro člobrdy. Naproti posezení, to vám byla pohádka. Jen pár krůčků od posezení, jen pár krůčků od pěšinky, zmerčil jsem rybníček pohádkovější než pohádkový. Zmerčil jsem rybníček, který dělá místo krásnější než krásné. Zmerčil jsem rybníček ve kterém bylo pomálu vodičky, zato bahýnka, toho v něm bylo.

V mžiku jsem svištěl rychleji než rychle kupředu. Chvost se mi vrtěl radostí, ušadla mi plápolala na kebuli a famfrňák si užíval správnou vůni super bájo lázní. Usvištěl jsem několik rychlých kroků, skočil jsem pár dlouhých skoků, když se do dálky ozvalo mlasknutí.

Po hlasitém mlasknutí ozvalo se štěknutí. To jsem zděšeně vyštěkl, když jsem zjistil, že jsem po bříško v bahýnku. Tlapkami jsem sotva hýbal, ale i přesto jsem si užíval bájo vůni, která mne obklopovala. V mžiku u mne byla člobrdice a povídala něco o rozumu a pomalých pohybech. Abych vám pravdu štěkl, rozumem jsem se nezabýval, ale pomalým pohybům jsem se nebránil.

Než jsem se nadál, pomalé pohyby mne dostaly z bahýnka ven. Nebylo to snadné, ale zvládnul jsem to. Radostí jsem si povyskočil a raději jsem se vydal zkoumat okolí. A že bylo co zkoumat, to vám štěkat nemusím. Vždyť hned vedle posezení zmerčil jsem obrovskou ceduli s medvědem.

Kámoš medvěd mne natolik zaujal, že po rychlém poděkování člobrdici svištěl jsem se pozdravit s medvědem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem zjistil, že cestou, kterou jsem dotlapkal k Jelenímu rybníku kdysi dávno medvědi opravdu chodili. Ale dnes už prý nechodí. Prý se přestěhovali jinam a medvěda na Šumavě by prý jeden pohledal.

To vám štěknu kamarádi, tento výlet opravdu stál za to. Dodnes na něj vzpomínám a ještě dnes se mi občas naježí kožíšek. Ale jsem rád za každou novou zkušenost. Na tomto výletě jsem zjistil, že byť se místa mohou zdát podobná těm známým, opak může být pravdou. Proto od této toulky do bahýnka vcházím pomalu a opatrně a zjišťuji, jak moc hluboké je. Pevně věřím, že už mne super bájo lázně nikdy nepřekvapí.

 

Tip na ubytování

 

Když se vydáte v mých stopách kamarádi a budete hledat ubytování, vřele vám doporučím Penzion Kobylnice. Byl jsem tam již podruhé a opět to bylo super. Chlupáči jsou v penzionu vítáni a dostane se jim skvělého přivítání. Pro sviště je u penzionu krásné dětské hřiště. A dospělé člobrdy určitě potěší výhled na Lipno z terasy pokoje. Do přírody je to z penzionu jen pár kroků a do víru velkoměsta také. Takže za mne skvělá dovolená pro celou rodinu i partu přátel.